Z pierwszej ręki

Sporo się już wydarzyło od początku roku, ale to oczywiście nie koniec. Za nami, między innymi wybory nowych władz w kołach, w Powiatowych Strażach Rybackich czy sprzątanie łowisk. Czeka nas też jeszcze wiele innych ciekawych spraw, o czym była mowa – zgodnie z tytułem – w rozmowie z Prezesem Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Grzegorzem Rogalewiczem. Rzeczywiście w kilku kołach naszego okręgu koleżanki i koledzy wybrali nowe władze, ale wszędzie odbywało się to raczej bez kłótni i w merytorycznej atmosferze.

więcej

Zarybienia wylęgiem szczupaka

W dniu 16.04.2018r Okręg PZW w Szczecinie, przy udziale członków Koła PZW „Agryf” zarybił wody rzeki Odra (Kanał Odyńca) wylęgiem szczupaka w ilości 1 500 000 szt. i Jazia w ilości 1 500 000 sztuk. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem zarybienia, prowadził przedstawiciel RZGW w Szczecinie Pan Szymon Sroczyński.

więcej

Prawie 5 milionów!

Pięknie brzmi prawda? Tym razem nie chodzi jednak o pieniądze, ale o liczbę pozyskanych przy sztucznym zapłodnieniu ziarenek ikry szczupaków. W ubiegłym tygodniu na takie właśnie tarło zaprosił mnie Marcin Klupś szef goleniowskiego Ośrodka Hodowlano – Zarybieniowego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Spotkaliśmy się u rybaków Spółdzielni Regalica w pobliżu Dziewoklicza. To właśnie oni na mocy porozumienia z naszym okręgiem dostarczają  tarlaki. Oczywiście najpierw stawiają sieci, a później?…

więcej

Spławikowe Zawody Wędkarskie GP Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Dziekana ZUT” – Komunikat I

Zaproszenie na Spławikowe Zawody Wędkarskie GP Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Dziekana ZUT”

Komunikat organizacyjny numer I

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na Spławikowe Zawody Wędkarskie Puchar Dziekana ZUT, które odbędą się w dniu 22 kwietnia 2018 r. na łowisku Rzeka Odra Wyspa Pucka. Zbiórka zawodników o godzinie 07:00. Udział w zawodach mogą brać wędkarze reprezentujący Kluby i Koła Okręgu PZW w Szczecinie. Każde Koło i Klub może wystawić dowolną ilość drużyn i zawodników indywidualnych.

więcej

Morskie MO Okręgu 2018

Nowy „Mistrza Okręgu PZW w Szczecinie na rok 2018” w Wędkarstwie Morskim z dryfujących łodzi, na przynęty sztuczne.

Morskie Mistrzostwa Okręgu na przynęty sztuczne rozegrano w miejscowości Darłówko na jednostce „ Złota Rybka”. Zawody rozegrano w dwóch turach. Tytuł Mistrza Okręgu zdobył Radosław Gałat, reprezentujący Koło PZW „Karp”. Drugie miejsce, przypadło Januszowi Kowalskiemu z Koła PZW „Energetyk”. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się kolega Marek Oleba z Koła PZW „Troć”.

więcej

Fotoperiodyzm

To, co dzieje się z pogodą zakrawa na skandal. Tymi słowami przywitał mnie jeden z wędkarzy, którego spotkałem w okolicy Dziewoklicza. Wtedy, kiedy powinno być zimno, powinien padać śnieg termometry pokazywały kilka stopni powyżej zera. O taflach lodowych w styczniu można było tylko pomarzyć. Silne wiatry i ulewne deszcze spowodowały, że w wielu rzekach poziom wody podniósł się tak znaczenie, że nie można było wybrać się na trocie. W końcu pod lodem tez dało się połowić, a teraz?

więcej

Kolejowa 45-ka

Nie po raz pierwszy oczywiście prezentujemy wędkarzy zrzeszonych w kołach naszego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Tym razem odwiedziłem stargardzkiego kolejarza, czyli Koło PZW nr 45. To jedno z czterech aktywnych kół w tym mieście, a jednak liczące sobie ponad 400 członków. Są wśród nich nie tylko seniorzy, ale też kobiety i młodzież. Co w tym wszystkim jest najciekawsze, to fakt, że korzenie koła sięgają lat 40-tych ubiegłego stulecia.

więcej

Zawody Grand Prix Polski w wędkarstwie morskim o Puchar Burmistrza Darłowa 24-25 marca 2018r.

Zawody Grand Prix Polski w wędkarstwie morskim o Puchar Burmistrza Darłowa przeszły już do historii. Jak wypadła drużyna szczecińska w konfrontacji z elitą zawodników reprezentujących inne rejony Polski ? Wystartowało siedemdziesięciu dwóch uczestników i trzeba powiedzieć, że GP charakteryzuje się bardzo wysokim profesjonalizmem prezentowanym przez wędkarzy starających się zweryfikować swoje umiejętności . Ale sprzęt i umiejętności to nie jest wszystko, czego nam trzeba do odniesienia sukcesu wędkarskiego. Nieodzownym czynnikiem udanego wędkowania są ryby, a te nie chciały współpracować pomimo heroicznych starań wędkujących.

więcej

Odwołane zawody spławikowe z cyklu Grand Prix o Puchar OKS

ODWOŁANE ZAWODY SPŁAWIKOWE  Z CYKLU GRAND PRIX
O PUCHAR OKRĘGOWEGO KAPITANATU SPORTOWEGO

Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych  zawody spławikowe z cyklu Grand Prix o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego – zaplanowane na  8 kwietnia 2018 r.  ZOSTAJĄ ODWOŁANE.

O nowym terminie poinformujemy.

Okręgowy Kapitanat Sportowy