Rodzinnie

Rodzinnie i na dodatek w międzynarodowym gronie. Na początek jednak nieco historii, o której opowiedział mi członek szczecińskiego Koła PZW Miasto Henryk Piłat. To było jeszcze w czasach, kiedy istniały w mieście Zakłady POLMO.  Mieliśmy tam swoje koło wędkarskie Metalowiec i nawiązaliśmy wówczas kontakt z kolegami wędkarzami z Oranienburga. Było to już niemal 50 lat temu. Spotykaliśmy się na wspólnych zawodach.

więcej

Dzieci poznają podwodny świat

Nie zakładają oczywiście kombinezonów piankowych i nie wkładają też  na plecy butli z tlenem, aby wraz z instruktorami zanurzyć się w głębiny jezior. Dla nich na takie metody przyjdzie jeszcze czas. To co dzieje się pod powierzchnią wody można obserwować inaczej. Znakomitym przykładem na takie właśnie poznawanie podwodnego świata były warsztaty ekologiczne organizowane, nie pierwszy już raz nad Jeziorem Przybiernowskim. Na polanie przy wodzie pracownicy Wydziału Nauk o Żywności Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ustawili akwaria z rybami, mikroskopy i tablice edukacyjne.

więcej

Dzieci i węgorze

W tytule mamy węgorze i może od nich zacznę. Kosztowały ponad 60 tysięcy złotych. Małą cegiełkę dołożyło też koło PZW” nr 41 w Pyrzycach. Dość powiedzieć, że ichtiolodzy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie kupili i wpuścili do naszych jezior i Odry ponad 300 kilogramów tych ryb. Węgorze trafiły między innymi do Morzycka, Koprowa, Sierakowskiego czy Jeziora Czarne. Średnia długość to około 15-20 centymetrów. Jeśli każdy z nich ważył 10 gram to do naszych wód trafiło ponad 30 tysięcy węgorzy. Poczekajmy aż dorosną. Przypominam, że musi on mieć nie mniej niż 60 cm. Wolno nam natomiast zabrać podczas doby tylko dwa.

W tytule mamy też dzieci. I właściwie to dzieci są ważniejsze…

więcej

Gruntowe Mistrzostwa Polski

Do Pyrzyc, a dokładniej nad zbiornik Sicina zjechało osiemdziesięciu zawodników z całego kraju. Wszystko zaczęło się już w piątek, kiedy po rejestracji wszyscy mieli okazję potrenować. Po południu odbyło się uroczyste otwarcie zmagań i ostatnia odprawa techniczna z Arturem Kalinowskim Sędzią klasy międzynarodowej i członkiem Głównego Kolegium Sędziowskiego Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Motywacji wszystkim nie brakowało.

więcej