Terminarz Imprez Krajowych i Międzynarodowych PZW na 2017 rok

Terminarz imprez międzynarodowych i krajowych

w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej na 2017r.

Lp

Nazwa zawodów

Termin

Organizator /ZO PZW

Miejsce

Wędkarstwo podlodowe                                                    

1

Ogólnopolskie Zawody Podlodowe
z cyklu GPP

12 – 15.01

ZO PZW Olsztyn

Kwiecewo, Limajno, Radykajny

2

Ogólnopolskie Zawody Podlodowe z cyklu Gpx Polski, „Puchar zbiornika Rożnów „

26 – 29.01

ZO PZW Nowy Sącz

Rożnów

3

Ogólnopolskie Zawody Podlodowe z cyklu Gpx Polski, „Puchar zbiornika Czorsztyn”

9 – 12.02

ZO PZW Nowy Sącz

Jezioro Czorsztyn

4

Mistrzostwa Świata

25 – 26.02

Łotwa

Ryga

 

Komunikaty będą publikowane na stronach internetowych organizatorów i stronie ZG PZW.

Uwaga ! Kadra Narodowa wyłaniana jest z 4 ostatnio rozegranych zawodów. Zawody rozgrywane są w trzech turach

 

Wędkarstwo spławikowe, seniorów, kobiet, młodzieży

Zawody z cyklu GPP

1

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe (GPP)

7 – 9. 04

ZO PZW Bydgoszcz

Kanał
ul. Spacerowa

2

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP) „Puchar Bełchatowa”

19 – 21. 05

ZO PZW Piotrków

Zbiornik Słok

3

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP) „Puchar Katowic”

28 – 30. 07

ZO PZW Katowice

Rzeka Odra Rogi

4

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP) „Puchar Ziemi Pomorskiej”

15 – 17. 09

ZO PZW Gdańsk

Rzeka Wisła

5

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP)

29. 09 – 1. 10

ZO PZW Tarnobrzeg

Zb. Szymanowice

Zawody z cyklu GPP U-15 i U-20

6

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP)

9 – 11.06

ZO PZW Częstochowa

Zbiornik Wodociągów

7

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP)

14 – 16.07

ZO PZW Elbląg

 

8

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe ( GPP)

25 – 27.08

ZO PZW Katowice

Kanał Dwory

Eliminacje do GPP na 2018 rok

9

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe (GPP) Elimin.

21 – 23.04

ZO PZW Szczecin

Odra Wyspa Pucka

10

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe (GPP) Elimin.

12 – 14.05

ZO PZW Katowice

Rzeka Odra Rogi

Mistrzostwa Polski

11

Gruntowe Mistrzostwa Polski (Feeder)

31.03 – 2.04

ZO PZW Koszalin

Kanał port. Darłowo

12

Mistrzostwa Polski Weteranów 55+

26 – 28. 05

ZO PZW Szczecin

Pyrzyce

13

Mistrzostwa Polski Seniorów

16 – 18.06

ZO PZW Wrocław

Kanał Odry

przy ul. Zawalnej

14

Mistrzostwa Polski Kobiet i Młodzieży
U-25

23 – 25.06

ZO PZW Opole

Zbiornik Kluczbork

15

Mistrzostwa Polski (U15), (U20)

30.06 – 02.07

ZO PZW Częstochowa

Zbiornik Wodociągów

Imprezy Międzynarodowe

16

Mistrzostwa Europy Seniorów*

20 – 21.05

Włochy

Cavanella Po

17

Klubowe Mistrzostwa Świata *

29 – 30. 06

Francja

Saint-Quentin

18

Mistrzostwa Świata U-15*, U-20*, U-25

12 – 13.08

Irlandia

Inniskarra

19

Mistrzostwa Świata Kobiet

26 – 27. 08

Węgry

Szolnok

20

Mistrzostwa Świata Seniorów*

09 – 10.09

Belgia

Ronquieres

 

Wędkarstwo muchowe

1

Ogólnopolskie Zawody Muchowe (GPP)

( S + J )

21 – 23.04

ZO PZW Katowice

Rzeka Wisła

2

 

Ogólnopolskie Zawody Muchowe (GPP)

( S+J )

12 – 14 .05

ZO PZW Nowy Sącz

Biały Dunajec
i Dunajec

3

Ogólnopolskie Zawody Muchowe (GPP)

55 Puchar Dunajca im. Br. Romaniszyna

( S + J )

2 – 4.06

ZO PZW Nowy Sącz

Biały i Czarny Dunajec

4

Ogólnopolskie Zawody Muchowe

 (GPP Juniorów)

07 – 09.07

ZO PZW Lublin

Bystrzyca

5

Ogólnopolskie Zawody Muchowe (GPP)

Jesienny Lipień Sanu ( S + J )

22 – 24.09

ZO PZW Krosno

Rzeka San

6

Mistrzostwa Polski Juniorów

16 – 18.06

ZO PZW Kraków

Rzeka Raba

7

Mistrzostwa Polski Seniorów

25 – 27.08

ZO PZW Krosno

Rzeka San

8

Eliminacje – Puchar Gorlic (3 turowe)

05- 07.05

ZO PZW Nowy Sącz

Ropa

Staw Kobylanka

9

Eliminacje do Gpx Polski –„Puchar Raby”

23 – 25.06

ZO PZW Kraków

Rzeka Raba

10

Ogólnopolskie Zawody Muchowe (GPP) Elimin.

13 – 15. 10

ZO PZW Bielsko Biała

Stawy Moszczenica

11

Mistrzostwa Europy Seniorów

maj

Portugalia

Arcos de Valdeve

12

Mistrzostwa Świata Juniorów

7 – 13.08

Słowenia

Sawina Valley

13

Mistrzostwa Świata Seniorów*

5 – 11.09

Słowacja

Liptov

 

Wędkarstwo spinningowe

1

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe

Eliminacje do GPP na 2018 r.

12 – 14.05

ZO PZW Kraków

Rzeka Wisła

2

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe

Eliminacje do GPP Polski na 2018 r.

09 – 11.06

ZO PZW Koszalin

J. Trzesiecko

3

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe

Eliminacje do GPP Polski na 2018 r.

29.09 – 1.10

ZO PZW Katowice

Zb. Dziećkowice

4

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe „Puchar Sanu” GPP

28 – 30.04

ZO PZW Krosno

San

5

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe GPP

12 – 14.05

ZO PZW Elbląg

Nogat

6

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe GPP

09 – 11.06

ZO PZW Olsztyn

j. Orzysz ( Gosp.)

7

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe GPP

14 – 16.07.

ZO PZW Wałbrzych

Topola – Kozielno

8

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe GPP

15 – 17.09.

ZO PZW Gorzów

J. Barlinek

9

II Mistrzostwa Polski Teamów

17 – 20.08.

ZO PZW Olsztyn

J. Dadaj

10

XXX Indywidualne Mistrzostwa Polski

05 – 08.10.

ZO PZW Piotrków Tryb.

Sulejów

11

Mistrzostwa Świata w połowie z brzegu

02- 03.06.

Włochy

Trento

12

Mistrzostwa Świata w połowie ryb drapieżnych z łodzi*

02 – 03.09.

Rosja

Konakovo

13

Zgrupowanie kadry przed MŚ z brzegu

13 – 16.04

Łączki

San

 

Wędkarstwo rzutowe

1

Halowy Puchar Europy*

17 – 18.02

ZO PZW Poznań

POZNAŃ

2

Ogólnopolski Turniej Halowy *

25.03

ZO PZW Kielce

BUSKO ZDRÓJ

3

Kurs Instruktorów rzutowych *

 

ZO PZW

 

4

I Puchar Polski, „ROZTOCZA”

05 – 07.05

ZO PZW Zamość

Zamość

5

II Puchar Polski, „Puchar Śląska”

19 – 21.05

ZO PZW Katowice

Chorzów

6

III Puchar Polski,
„Puchar J. Grudzińskiego”

09 – 11.06

ZO PZW Bydgoszcz

Inowrocław

7

IV Puchar Polski, „Puchar Grodkowa”

30.06 – 02.07

ZO PZW Opole

Grodków

8

V Puchar Polski, „Puchar Błonia”

22 – 24.09

ZO PZW Mazowiecki

Błonie

9

Zgrupowanie Kadry juniorów przed MŚ

02 – 07.07

GKS / Trener Kadry

Do ustalenia

10

Mistrzostwa Świata Juniorów

20 – 23.07

SŁOWACJA

BRATYSŁAWA

11

Zgrupowanie Kadry Seniorów przed MŚ

15 – 20.08

GKS/TRENER KADRY

Do ustalenia

12

Zawody z cyklu „Pierwszy Krok”

16.09

ZO PZW Toruń

Łasin

13

Indywidualne  Mistrzostwa  Polski

12 – 14 .08

 ZO PZW LUBLIN

PUŁAWY

14

Mistrzostwa Świata Seniorów

30.08 – 03.09

POLSKA

SZAMOTUŁY

15

Mistrzostwa Świata Weteranów*

06 – 10.09

POLSKA

SZAMOTUŁY

16

Kurs szkoleniowy młodzieży*

22 – 24.04

ZO

 

 

 

 

Wędkarstwo morskie z kutrów – 9 tur

1

Ogólnopolskie Zawody GPP

„Puchar Darłowa” (dwie tury)

17 – 19.03

31.03 – 2.04

ZO PZW Słupsk

Darłowo

2

XXXV Mistrzostwa Polski (trzy tury)

18 – 21.05

01 – 04.06

ZO PZW Słupsk

Łeba

3

Ogólnopolskie Zawody GPP (dwie tury)

15 – 17.09

29.09 – 01.10

ZO PZW Wrocław

Darłowo

4

Ogólnopolskie Zawody GPP (dwie tury)

20 – 22.10

03 – 05.11

ZO PZW Gdańsk

Władysławowo

 

Wędkarstwo morskie brzegowo-plażowe-8 tur

 

1

Ogólnopolskie Zawody GPP Polski

26 – 28.05

ZO PZW Poznań

Władysławowo

2

Ogólnopolskie Zawody z cyklu GPP

„Dębina-Poddąbie”

15 – 17.09

lub 22 – 24.09

ZO PZW Słupsk

Morze Bałtyckie-Rowy Dębina, Poddąbie

3

Mistrzostwa Świata*

 

 

 

 

4.

VIII Mistrzostwa Polski

3 – turowe, 3 dniowe

13 – 15.10

lub 20 – 22.10

ZO PZW Koszalin

Łazy

 

Ogólnopolskie imprezy dla młodzieży w sportach wędkarskich

1

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Sportach Wędkarskich

3 – 5.02

Okręg PZW Kielce Stąporków

Bez zawodów spławikowych

2

Otwarte Mistrzostwa Szkół Woj. Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym

20.05

Kanał Ulgi – Opole

Drużyny szkolne
i zawodnicy indywidualni
z terenu całej Polski

3

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Sportach Wędkarskich

15 – 18. 06

Okręg PZW Opole

Ozimek

Według obowiązującego regulaminu olimpiad

4

Ogólnopolski Obóz Młodzieżowy PZW „Berdo 2017”

24.07 – 5.08

Rada ds. Młodzieży

Okręg PZW Krosno, Okręg PZW Opole, Myczkowce – „Berdo”

Profil spławikowo, spinningowo, muchowo – rzutowy

5

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Sportach Wędkarskich

17 – 20.08

Okręg PZW Katowice Chorzów

Według obowiązującego regulaminu olimpiad

6

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe -Memoriał Stanisława Wolickiego

9.09

Koło PZW Warszawa

Nr 2 Żoliborz

Kanał Żerański

Zawody jednoturowe dla kategorii U –12,

U – 14, U- 16, U -16 +

 

Inne ogólnopolskie i światowe (samofinansujące się, bez powoływania kadry narodowej)

1

Otwarte Drużynowe

Mistrzostwa Polski Karpiarzy

 

 

 

2

Mistrzostwa Polski „Energetyków”

w Wędkarstwie Spławikowym

 

 

 

3

Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych

22 – 23.04

Koło PZW Nr 32

Warszawa

Zb. Wykrot

4

IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowym

 

 

 

5

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych*

 

 

 

* bez kosztów PZW

Terminarz Imprez Międzynarodowych i Krajowych na 2017 rok

zatwierdzony został Uchwałą Prezydium ZG PZW Nr 163 z dnia 25.11.2016 roku.